Güney Adana Kurumsal
05/01/2013
5OCAK ADANA'NIN KURTULUŞU
ADANA'NIN DÜŞMAN İŞGALİNDEN
KURTULUŞUNU COŞKUYLA KUTLUYORUZ... "Bende bu vekayiin ilk hiss-i teşebbüsübu memlekette bu güzel Adana'da vücut bulmuştur. " MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

04/01/2013
Verem Savaş Haftası
VEREM NASIL BULAŞIR? Verem, genelde solunum yoluyla bulaşan bir hastalıktır. Bu yüzden verem mikrobu da çoğunlukla akciğere yerleşir. Vücut savunması yetersiz kaldığında ve bakteri akciğere yerleştiğinde burada yara oluşumu gerçekleşir.
Verem hastalığının belirtileri sadece bu hastalığa özgü değildir. Bir çok akciğer hastalığında bu belirtiler görülebilir. Verem hastalığının tedavisinde kullanılan yöntem ilaç tedavisidir. Fakat hastanın da yapması gerekenler vardır. Beslenmeye dikkat etmeli, bağışıklık sistemini güçlü tutmalı (C vitamini bunun için çok önemlidir) ve iyi dinlenmesi gerekir. Verem tedavisi uzun sürelidir ve doktor gözetiminde olmak gerekir.

02/01/2013
A Sinifi Özel Hastane Seçildik
Sosyal güvenli Kurumu Başkanlığı özel hastaneleri inceleyerek not verdi.
SGK'nın özel hastanelerin vatandaştan alacağı fark ücretini belirlemek için başlattığı puanlama sistemi tamamlandı. "GÜNEY ADANA HASTANESİ"en yüksek puanı alıp A sınıfına giren özel hastaneler arasında yerini aldı. Özel hastaneleri puanlamak üzere bir komisyon tarafından 400 maddelik kriter testine tabii tuttu. Hizmet Kalite Standardı (Poliklinik, yoğun bakım, ameliyathane, tedavi standartaları...), Hasta Hakları, Hasta ve Çalışan Güvenliği (Hasta hakları ve güvenliği, enfeksiyon kontrolü, tesis yönetimi...), Hastane Hizmet Dilim Endeksi (Elektronik raporlama hizmet standartları, hastanelerin reçete kontrolü...), Kapasite (Yatak sayısı, kapalı alan, doktor ve hemşire sayısı...) ve Çalışan Hakları ve Hukuki Sorumluluklar (Çalışanların sosyal hakları, sigorta primleri...) konusunda puanlama yapıldı.

31/12/2012
Yeni Yılınız Kutlu Olsun
Sağlık,Mutluluk,Başarı Dolu
Nice Yıllar Dileriz

27/12/2012
Dila Hanım Film Görüntüleri
.
.

Site Tasarım & Uygulama

Dilek İnternet Teknolojileri