Güney Adana Kurumsal
13/03/2013
14 Mart Tip Bayrami
TÜM SAĞLIK ÇALIŞANLARIMIZIN
14 MART TIP BAYRAMINI KUTLUYORUZ

13/03/2013
Göztansıyonu Ölçümü
Glokom Haftası Sebebi ile
Özel Güney Adana Hastanesi giriş lobisinde Ücretsiz göz tansiyonu ölçümüyapıldı.Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği organizayonda hastalara göz tansiyonunun tanı ve tedavi yöntemleriyle ilgili bilgiler aktarıldı. Özel Güney Adana Hastanesi Başhekimi Salim Canoğlu,Göz hastalıkları uzmanları,Op.Dr.Emine SUKGEN ve Op.Dr.Ahmet Şimşir aktiviteye yoğun ilgi gösteren bölge halkına ilgilerinden dolayı teşekkür ettiler.Bölge halkı göz tansiyonu ölçümü organizasyonuyla ilgili sağlık aktivitenize teşekkür ederiz dediler.

11/03/2013
Dünya Glokom Haftasi
Glokom nedir nasıl tedavi edilir?
Halk arasında "Göz Tansiyonu" ve “Karasu” adıyla da bilinen glokom, milyonlarca insanı etkileyen yaygın bir göz hastalığıdır. Tedavi edilmez ise kalıcı görme kaybına neden olabilir. Glokom nasıl tedavi edilir? Göz tansiyonunu tedavi ederken basamak şeklinde bir yol izlenir. Hastalık teşhis edildikten sonra elimizde mevcut olan pek çok ilaç seçeneğinden hastalığın tipine en uygun olanına başlanır ve hasta takibe alınır. Gerekli aralıklarla göz tansiyonu ve görme alanı ölçümleri yapılır. Gereğinde başka ilaçlar eklenir. Bunlara rağmen göz tansiyonu düşmez, görme alanı bulguları ilerlerse ameliyat kararı verilir. Ameliyat lazerle, ya da klasik yöntemle yapılır.

08/03/2013
Kadinlarin Gülen Yüzü Olduk
Hayatın her anında
varlıklarını hissettiğimiz, bizi biz yapan değerli kadınlarımızın bu özel günü “8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNܔÖzel Güney Adana hastanesinde coşkuyla kutlandı. Hasta odalarında yatmakta olan kadınlarımız, refakatçılarımız, doktor , hemşireler ve bayan çalışanları Güney adana hastanesi genel direktörü Kemal Özülkü, Başhekim Salim Canoğulları, mali ve idari direktör Aysema Güneş, idari müdür Mehmet Gülpınar,mali müdür Gülbin İşbilen,başhemşire Emine Öztaş ve halkla ilişkiler ekibince ziyaret edildi. karanfil verilerek çikolata ikram edildi. Güney Adana Hastanesi Başhekimi Salim Canoğulları; Türk kadını, tarihimizin en eski dönemlerinden içinde bulunduğumuz çağa kadar toplumsal hayatımızın, merkezinde yer almış, her dönemde ihtiyaç hissettiğimiz feragat ve fedakarlıkların en yücesini yapmıştır"dedi. Kadınları mız bu özel günde kendilerini unutmayan gülen yüzleri olan hastane ve yöneticilerine teşekkür ettiler.

07/03/2013
BİZ KOCAMAN BİR AİLEYİZ
Özel Güney Adana Hastanesi
Doktor,yönetici ve aileleri hafta sonu karataş gezisinde bir araya geldiler. kaynaşma günleri kapsamında morel depolayan doktorlarımız. doğayla iç içe güzel bir aktivitede yer almaktan mutluluk duyduklarını ve motivasyon açısından bu tarz etkinliklerin olumlu olacağını belirterek etkinlikten duydukları memnuniyeti ifade ettiler

Site Tasarım & Uygulama

Dilek İnternet Teknolojileri