Güney Adana Kurumsal
11/06/2013
Kadınlara “laparoskopik Müjde
Kapalı ameliyat olarak da bilinen ”laparoskopik operasyon”
vücut estetiğinde çok az iz bıraktığı için kadın hastalıklarında yaygın olarak uygulanmaya başlandı. Sağlıkta teknolojinin son derece yaygın kullanıldığı günümüzde hastaların daha hızlı ayağa kalkması ve operasyon izlerinin vücut estetiğini minimum düzeyde etkilemesi amacıyla yapılan laparoskopik ameliyatlar hastaları da memnun ediyor. Özel Güney Adana Hastanesi’nde bu yöntemle yapılan ameliyatla sağlığına kavuşan Müyesser Gözel kısa sürede iyileştiğini ve ameliyat izinin yok denecek kadar küçük olması nedeniyle mutlu olduğunu söyledi. Kısa Sürede İyileşti Adana ve çevresinde şehirlerde kadın doğum alanında laparoskopik ameliyatları uygulamaya başlayan Özel Güney Adana Hastanesi Kadın hastalıkları ve doğum Uzmanı Jin.Op.Dr. Gökmen Sukgen tarafından yapılan operasyonla Müyesser Gözel adlı hasta kısa sürede sağlığına kavuştu. Kanama ve sancı şikayeti nedeniyle Özel Güney Adana Hastanesine başvuran Müyesser Gözel histerek tomi ameliyatı olması gerektiğinin kendisine söylendiğinde bu tür ameliyatların , kapalı yöntemle yapıldığında daha kısa sürede iyileştiğini öğrendiğini ve kendisinin de bu yöntemle ameliyat olmak istediğini söyledi. Ameliyat olduğu gün ayağa kalktığını ve ertesi gün taburcu edildiğini vurgulayan Müyesser Gözel,”Ameliyat sonrası hiçbir şikayetim olmadı, bu kadar kısa sürede iyileşeceğimi tahmin etmiyordum. Doktoruma ve hastaneme çok teşekkür ederim” dedi. Operasyon riski azalıyor Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Jin.Op.Dr.Gökmen Sukgen çeşitli şikayetler üzerine hastaneye başvuran hastaya laparoskopik yöntemle müdahalede bulunduklarının altını çizerek, ”Açık ameliyata göre bu yöntemle hastaların hastanede kalış süresi, gündelik hayata dönüşleri ,ciltte oluşan kozmetik sorunlar, enfeksiyonlar ve dahada önemlisi kilolu hastalarda operasyonun zorluğu ve riskleri azalmakta. Ayrıca hastalarımızın vücut estetiği en az düzeyde etkilenmekte ;iltihaplanma riski ise neredeyse tamamen ortadan kalkmakta” dedi. Halk arasında kansız ameliyat olarak bilinen, karın boşluğuna optik kamera ile girilerek yapılan bu tip ameliyatların ÖzelGüney Adana Hastanesi’nde SGK kapsamında bu ameliyat yöntemlerini uygulamaya devam ediyor.

28/05/2013
Kadinlar Gönüllerınce Eğlendı
Özülkü Şirketler Grubu'nun düzenlemiş olduğu
“Güney Adanalı Kadınları Kaynaştırma” etkinliğinde yöre kadınlarını biraraya getirdi.Gerçekleştirilen etkinlikte Akkapı,Dağlıoğlu,Bey mahallesi,Hürriyet,Gülbahçesi,Havuzlubahç e dışında Hadırlı, Mıdık , Karayusuflu,Camuzcu,Kayışlı, Salmanbeyli köyünden de kadınların katılımı oldukça fazlaydı. Açılışı Özülkü Şirketler Grubu yönetim kurulu üyesi Sn. Esra ÖZÜLKÜ'nün yaptığı konuşmada “Etkinliğe katılan kadınlara yürekten teşekkür ediyorum.Bundan sonraki yıllarda sizlerle birlikte büyük başarılara imza atacağız” dedi.Ardından Özülkü Şirketler Grubu Yönetim kurulu üyesi ve Hastaneler Genel koordinatörü Sn. Şule ÖZÜLKÜ'de yaptığı konuşmada “Hastanemiz Açıldığı günden itibaren,sizlerle birlikte ailemizi her gün biraz daha büyüttük, şimdi ise Güney Adana halkından oluşan kocaman bir ailemiz var. Bizde Özülkü Hastaneler grubu olarak, sizlere layık olan sağlık hizmetini, kaliteli ve kesintisiz sunan bir kurum olarak, yolumuza devam edeceğiz”dedi.Ayrıca Özülkü hastaneler grubunun Yüreğir bölgesinde, tüm branşların olduğu yeni bir poliklinik açacağının müjdesini de verdi.Güney Adanalı kadınların gönlünce eğlendiği etkinlikte, Güney Adana hastanesi Fizik tedavi ve Rehabilitasyon uzmanlarından,Dr.Emine Bukan ARICA, Dr.Tuğba YALÇIN, Dr.Aslıhan KUŞVURAN ÖZKAN'da Fizik tedavi hastalıkları tanı ve tedavileri konulu çeşitli sunumlar gerçekleştirdiler.

16/05/2013
Hemşıreler Haftasi
Hemşireler haftası etkinlikleri
Özel Güney Adana Hastanesi "Hemşireler haftası" sebebi ile yeryüzünün melekleri hemşirelerimizin hemşireler haftasını kutladı. hastanemiz bünyesinde çalışan hemşireler yönetim tarafından ziyaret edilerek çiçek ve çikolata ikram edildi. hemşireler haftaları kutlandı.

16/05/2013
Annem Ve Ben Resım Sergısı
Özel Güney Adana Hastanesi
lobisinde gerçekleştirilen "ANNEM VE BEN" Resim sergisi sergilenmeye devam ediyor. Anneler günü sebebi ile hastanemiz çocuk hastalıkları servisinde yatmakta olan anneler ve çocukları ,güney adana hastanesine gelen anneler ve çocuklarının resimleri sergilendi.

16/05/2013
Anneler Günü
Özel Güney Adana hastanesi
kafeteryasında düzenlenen "Annneler günü "kutlama etkinliği anne ve çocuklarının katılımı ile pasta kesilerek gerçekleştirildi,hastanemizde doğum yapan annelerinde davet edildiği organizasyonda hastanede tedavi amaçlı bulunan ve yatış katlarında yatan tüm annelere çiçek ve çikolata ikram edildi.Anneler bu özel günde kendilerini unutmayan güney adana hastanesine teşekkür ettiler.

Site Tasarım & Uygulama

Dilek İnternet Teknolojileri