Güney Adana Kurumsal
14/06/2013
Babalar Günü
BABALAR GÜNÜNÜZ KUTLU OLSUN
Toplumsal yapımızın temel kurumlarından olan ailenin huzuru ve mutluluğu için emek harcayan babalarımız, aile içerisinde üstlenmiş oldukları görev ve sorumlulukları büyük bir özveriyle yerine getirmektedirler. Doğumdan ölüme kadar hayatımızın her anında varlıklarıyla onurlandığımız babalarımız, bizlere yaşamın anlamını ve tüm güzelliklerini öğretirken sadece çocukları için iyi bir gelecek hazırlayabilmek ve aile mutluluğunu sağlayabilmeyi amaçlarlar. Ailesi için maddi ve manevi tüm imkânları sonuna kadar seferber eden, yaşama tecrübeleriyle bizlere her zaman yol gösteren Babalarımızın babalar gününü kutlar, aileleriyle birlikte mutlu ve sağlıklı bir yaşam dileriZ

14/06/2013
Her Perşembe Farkli Mahalledeyız
ÖZEL GÜNEY ADANA HASTANESİNİN DÜZENLEDİĞİ
TANSİYON VE ŞEKER TARAMASI HER PERŞEMBE GÜNÜ FARKLI MAHALLELERİN MUHTARLIKLARIYLA KOORDİNELİ OLARAK DEVAM EDİYOR. GÜLBAHÇESİ MAHALLESİ,YENİBEY MAHALLESİ,BARBOROS MAHALLESİ,HADIRLI MAHALLESİ VE KARAYUSUFLU DA GERÇEKLEŞTİRİLEN TANSİYON VE ŞEKER TARAMALARI YOĞUN İLGİ GÖRMEYE DEVAM EDİYOR.HALK SAĞLIĞINA DİKKAT ÇEKMEK VE HALKIMIZI BİLİNÇLENDİRMEK ADINA TARAMA GÜNLERİ RİNİN DEVAM EDECEĞİ BELİRTİLDİ

11/06/2013
Kadınlara “laparoskopik Müjde
Kapalı ameliyat olarak da bilinen ”laparoskopik operasyon”
vücut estetiğinde çok az iz bıraktığı için kadın hastalıklarında yaygın olarak uygulanmaya başlandı. Sağlıkta teknolojinin son derece yaygın kullanıldığı günümüzde hastaların daha hızlı ayağa kalkması ve operasyon izlerinin vücut estetiğini minimum düzeyde etkilemesi amacıyla yapılan laparoskopik ameliyatlar hastaları da memnun ediyor. Özel Güney Adana Hastanesi’nde bu yöntemle yapılan ameliyatla sağlığına kavuşan Müyesser Gözel kısa sürede iyileştiğini ve ameliyat izinin yok denecek kadar küçük olması nedeniyle mutlu olduğunu söyledi. Kısa Sürede İyileşti Adana ve çevresinde şehirlerde kadın doğum alanında laparoskopik ameliyatları uygulamaya başlayan Özel Güney Adana Hastanesi Kadın hastalıkları ve doğum Uzmanı Jin.Op.Dr. Gökmen Sukgen tarafından yapılan operasyonla Müyesser Gözel adlı hasta kısa sürede sağlığına kavuştu. Kanama ve sancı şikayeti nedeniyle Özel Güney Adana Hastanesine başvuran Müyesser Gözel histerek tomi ameliyatı olması gerektiğinin kendisine söylendiğinde bu tür ameliyatların , kapalı yöntemle yapıldığında daha kısa sürede iyileştiğini öğrendiğini ve kendisinin de bu yöntemle ameliyat olmak istediğini söyledi. Ameliyat olduğu gün ayağa kalktığını ve ertesi gün taburcu edildiğini vurgulayan Müyesser Gözel,”Ameliyat sonrası hiçbir şikayetim olmadı, bu kadar kısa sürede iyileşeceğimi tahmin etmiyordum. Doktoruma ve hastaneme çok teşekkür ederim” dedi. Operasyon riski azalıyor Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Jin.Op.Dr.Gökmen Sukgen çeşitli şikayetler üzerine hastaneye başvuran hastaya laparoskopik yöntemle müdahalede bulunduklarının altını çizerek, ”Açık ameliyata göre bu yöntemle hastaların hastanede kalış süresi, gündelik hayata dönüşleri ,ciltte oluşan kozmetik sorunlar, enfeksiyonlar ve dahada önemlisi kilolu hastalarda operasyonun zorluğu ve riskleri azalmakta. Ayrıca hastalarımızın vücut estetiği en az düzeyde etkilenmekte ;iltihaplanma riski ise neredeyse tamamen ortadan kalkmakta” dedi. Halk arasında kansız ameliyat olarak bilinen, karın boşluğuna optik kamera ile girilerek yapılan bu tip ameliyatların ÖzelGüney Adana Hastanesi’nde SGK kapsamında bu ameliyat yöntemlerini uygulamaya devam ediyor.

28/05/2013
Kadinlar Gönüllerınce Eğlendı
Özülkü Şirketler Grubu'nun düzenlemiş olduğu
“Güney Adanalı Kadınları Kaynaştırma” etkinliğinde yöre kadınlarını biraraya getirdi.Gerçekleştirilen etkinlikte Akkapı,Dağlıoğlu,Bey mahallesi,Hürriyet,Gülbahçesi,Havuzlubahç e dışında Hadırlı, Mıdık , Karayusuflu,Camuzcu,Kayışlı, Salmanbeyli köyünden de kadınların katılımı oldukça fazlaydı. Açılışı Özülkü Şirketler Grubu yönetim kurulu üyesi Sn. Esra ÖZÜLKÜ'nün yaptığı konuşmada “Etkinliğe katılan kadınlara yürekten teşekkür ediyorum.Bundan sonraki yıllarda sizlerle birlikte büyük başarılara imza atacağız” dedi.Ardından Özülkü Şirketler Grubu Yönetim kurulu üyesi ve Hastaneler Genel koordinatörü Sn. Şule ÖZÜLKÜ'de yaptığı konuşmada “Hastanemiz Açıldığı günden itibaren,sizlerle birlikte ailemizi her gün biraz daha büyüttük, şimdi ise Güney Adana halkından oluşan kocaman bir ailemiz var. Bizde Özülkü Hastaneler grubu olarak, sizlere layık olan sağlık hizmetini, kaliteli ve kesintisiz sunan bir kurum olarak, yolumuza devam edeceğiz”dedi.Ayrıca Özülkü hastaneler grubunun Yüreğir bölgesinde, tüm branşların olduğu yeni bir poliklinik açacağının müjdesini de verdi.Güney Adanalı kadınların gönlünce eğlendiği etkinlikte, Güney Adana hastanesi Fizik tedavi ve Rehabilitasyon uzmanlarından,Dr.Emine Bukan ARICA, Dr.Tuğba YALÇIN, Dr.Aslıhan KUŞVURAN ÖZKAN'da Fizik tedavi hastalıkları tanı ve tedavileri konulu çeşitli sunumlar gerçekleştirdiler.

16/05/2013
Hemşıreler Haftasi
Hemşireler haftası etkinlikleri
Özel Güney Adana Hastanesi "Hemşireler haftası" sebebi ile yeryüzünün melekleri hemşirelerimizin hemşireler haftasını kutladı. hastanemiz bünyesinde çalışan hemşireler yönetim tarafından ziyaret edilerek çiçek ve çikolata ikram edildi. hemşireler haftaları kutlandı.

Site Tasarım & Uygulama

Dilek İnternet Teknolojileri